Zabytki Multimedia Multimedia - lista Muzea

Dystanse

Dystanse normalne (duże) - domyślne

Dystanse średnie

Dystanse minimalne (gęste)


Zmiana wyglądu aplikacji po zmianie dystansów uwidoczni się przy otwieraniu kolejnych okien lub po przeładownaiu strony.

Warto wybrać minimalny, jeżeli chcesz więcej widzieć na ekranie...
Muzea


Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Strona Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

To Muzeum to tchnąca spokojem, przestrzenią i ciekawymi wydarzeniami wieś w środku wielkomiejskiej aglomaeracji. To miejsce, gdzie oderwiemy się od gonitwy dnia codziennego zaznajamiając się zarazem z historią regionu.


Muzeum w Gliwicach

Strona Muzeum w Gliwicach

Wspaniałe muzeum śląskie znane przede wszystkim z Willi Caro. Warto jednakże pamiętać, że dysponuje kilkoma innymi oddziałami, które również warto odwiedzić. Przyznaję, że mnie osobiście niezmiennie zachwyca wspaniała klatka schodowa Willi. Zainteresowanych Dalekim Wchodem zachwycą samurajskie zbroje.
Zabytki zarejestrowane w systemie RegMus można obejrzeć na stronie Muzeum:

Zabytki Muzeum w Gliwicach


Muzeum w Raciborzu

Strona Muzeum w Raciborzu

Bardzo ciekawe Muzeum posiadające wiele zabytków, które mogą wydaać się bardzo nietypowe. Należą do nich: egipska mumia oraz przyrządy dentystyczne. Dzięki temu można przenieść się do odległych czasów lub zobaczyć, jak daleko posunęła się technika leczenia zębów. Oczywiście to niejedyne okazy warte obejrzenia.


Muzeum w Rybniku

Strona Muzeum w Rybniku

Muzeum miejskie zaskakujące tym, że posiada w swoich zbiorach powóz! Do ciekawych zbiorów tego Muzem należą kolekcje związane z fotografią. Wiele aparatów i elementów służących do wywoływania zdjęć uświadamia nam, jak wielki postęp dokonał się w tej dziedzinie i w jak krótkim czasie.


Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Strona Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Muzeum oprócz wielu ciekawych zbiorów regionalnych oraz kolekcji kufli od piwa posiada ineresujące zbiory archeologiczne. Kieł mamuta oraz odtworzone modele starożytnych osad pozwalają głęboko zajrzeć w nasze dzieje.


Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie

Zbiory tego Muzeum nakierowane są na naprawdę głęboką przeszłość. Na czasy, gdy jeszcze ludzie nie królowali na Ziemi. Dziś zachwycamy się, jak w lesie zobaczymy sarenkę. Ciekawe, co byśmy powiedzieli widząc przechadzającego się wśród drzew słonia leśnego. Był naprawdę duży.

(C) Tempus Polityka prywatności Zmiany